Stół kuchenny z krzesłami w stylu rustykalnym

Stół kuchenny z krzesłami to bardzo istotna część wystroju mieszkania. Coraz większa liczba użytkowników świadomie podejmuje decyzję o zakupie tych mebli. Zaczęliśmy zwracać uwagę już nie tylko na to, żeby były one praktyczne, ale także na ich prezencję. I bardzo dobrze! Nadszedł koniec ery nijakich mebli kuchennych.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się styl rustykalny. W tej tonacji utrzymany może być także stół kuchenny z krzesłami. Rustykalne wnętrza mają w sobie wiele uroku. Zachwycają prostotą, sielskością, a także naturalnością. Wybierając stół kuchenny z krzesłami w stylu rustykalnym, trzeba wcześniej poznać istotę tegoż stylu.

Charakterystyczne elementy rustykalnego stylu

Styl rustykalny umożliwia nam sentymentalną podróż do przeszłości. Królują w nim naturalne materiały – wśród mebli dominują te wykonane z drewna. Nierzadko są bielone, na niektórych pojawiają się przetarcia, dodające im niepowtarzalnego uroku. Wykonywanie przetarć to jedna z form celowego postarzania mebli.

Istotą stylu rustykalnego jest prostota. Rację bytu mają jasne kolory: biel, beż, ecru. Również brąz jest dopuszczalny w tych stylizacjach. Niebagatelną rolę odgrywają tu stylizowane dodatki. My skupimy się jednak na tym, jaki powinien być stół kuchenny z krzesłami w stylu rustykalnym. To one są podstawą wyposażenia kuchni.

Wybieraj dobrze!

Decydując się na stół kuchenny z krzesłami w stylu rustykalnym, musisz przygotować się na interesującą, pełną wrażeń podróż. Dostępnych jest wiele wersji. Bo wbrew pozorom, styl rustykalny, nie jest tak określony, jak się niektórym wydaje. On również ma dużo odsłon. Sprawdźcie sami, zaglądając do sklepu Meble.pl.

Sielski klimat w kuchni nie wprowadzi się sam. A styl rustykalny niejako go narzuca. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po coś, co nada przytulnego, rodzinnego charakteru wnętrzu. Wystarczy odpowiednio dobrany stół kuchenny z krzesłami. Sięgajcie po modele drewniane. Jeśli macie możliwość, nie oszczędzajcie na wielkości blatu.

Możesz również polubić…