Rusztowanie klinowe używane, Rusztowanie modułowe. Jakie rusztowanie kupić?

Jeśli to czytasz, to najprawdopodobniej stoisz przed wyborem zakupu nowego rusztowania. Musisz zastanowić się i wybrać jaki rodzaj jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Jest to bardzo istotne ze względów ekonomicznych, ale i również po to, aby zakup dał Ci satysfakcję, a nie był powodem rozczarowania. Tutaj przeczytasz o jednym z najczęściej stosowanych.

Rusztowanie modułowe

Jakie dokładnie ono jest ? Rusztowanie modułowe, nazywane też klinowym, to takie, w którym połączenia rygli oraz stężeń są konstruowane w stałych punktach stanowiących węzły. Bardzo ważne jest to, że są one umieszczone w regularnych odstępach, czyli modułach, zazwyczaj w odległości 50 cm. Najczęściej używa się je w czasie remontów czy budowania obiektów, które posiadają znaczną ilość instalacji, na przykład obiekty przemysłowe. Dobrze sprawdzają się też jako rusztowania wolnostojące. Wtedy używa się ich na przykład przy montażu sceny na koncert.

Rusztowanie klinowe używane

W przypadku kiedy myślimy o zakupie kilku rusztowań, warto zastanowić się, czy nie lepiej jest kupić rusztowanie klinowe używane w dobrym stanie. Cena jest niższa, co sprawia, że oszczędzamy pieniądze na zakup dodatkowych, potrzebnych urządzeń czy narzędzi. W przypadku kiedy cena nowego rusztowania o wielkości 154 m2 wynosi nawet 13 000 złotych, to za rusztowanie nawet większe, około 170 m 2, które jest używane zapłacimy kilka tysięcy złotych mniej.

 

Możesz również polubić…