Ogrodzenia frontowe – najważniejsza część naszej posesji

Ogrodzenie frontowe to najważniejsza, a zarazem najbardziej reprezentatywna część posesji. To, na jaki model się zdecydujesz zaważy na wyglądzie całej działki. Dobrze przemyśl swój wybór – w końcu to rozwiązanie na długie lata.

Ogrodzenia frontowe, które są najtańsze, najbardziej ekonomiczne, a nie ustępują wyglądem, to system panelowy. Niezależnie od tego, czy zostanie tu zastosowana podmurówka bądź elementy ozdobne w postaci koszy gabionowych lub słupków betonowych, to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ogrodzenia frontowe najdroższe, to ogrodzenie gabionowe. Prócz koszy, fundamentów i ewentualnej wylewki, dochodzi również koszt wypełnienia, który uzależniony jest od rodzaju kruszcu bądź kamienia. Pamiętaj o tym, że czasem oszczędności są tylko pozorne. Decydując się na tańsze materiały możesz zyskać ogrodzenie o słabszej jakości, które szybko zajdzie rdzą. Ogrodzenia frontowe tańsze musza podlegać częstszej konserwacji, a nawet po pewnym czasie wymianie i o tym także należy pamiętać.

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe frontowe mają estetyczny wygląd. Trzeba jednak pamiętać, aby panele były wysokiej jakości i dobrze dopracowane. Szczególnie należy zwrócić uwagę na równomierne pokrycie kolorem i czy nie posiadają skaz na łączeniach. Kolejna zaletą jest fakt, że ogrodzenia frontowe panelowe można łączyć z gabionowymi słupkami lub klinkierem. Są bardzo łatwe w montażu, zatem postawienie takiego ogrodzenia nie zajmuje dużo czasu. Na rynku są dostępne w dużej ilości kolorów, dzięki czemu można podkreślić wyjątkowość ogrodzenia i posesji. Najważniejszą zaletą, jest to, że ogrodzenia frontowe panelowe nie są drogie. 

Ogrodzenia gabionowe i palisadowe

Ogrodzenia frontowe gabionowe są zarazem funkcjonalne, jak i wzbudzające zainteresowanie. Gdy nasz budynek charakteryzuje się współczesnym designem można śmiało postawić na takie ogrodzenia frontowe. Składają się z koszy wypełnionych szczelnie od środka kamieniami polnymi lub innym kruszywem. Ich walorem są także właściwości akustyczne, co w przypadku posadowienia działki przy ruchliwej ulicy jest ogromną zaletą. Ogrodzenia frontowe gabionowe bywają podświetlane, co jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjność naszej posesji. Przy takiego rodzaju ogrodzeniu na naszej działce będzie panował całkowity relaks, bo zapewnia ono maksimum dyskrecji. Ogrodzenia frontowe palisadowe, to taki typ ogrodzeń, które komponują się z każdym rodzajem zabudowy. Najczęściej stosuje się je jednak do budynków o modernistycznej bryle. Ogrodzenia frontowe palisadowe są w minimalistycznym stylu i świetnie dopełnią taki typ zabudowy działki. Palisady mogą całkowicie przesłaniać działkę, co da maksimum prywatności lub zapewnić częściowe prześwity. 

Możesz również polubić…