Rusztowanie ramowe. Bezpieczne rusztowanie

Bardzo ważnym elementem wykorzystywanym do pracy w branży budowlanej są rusztowania. Mogą być one różnego typu. Modułowe, kolumnowe, wspornikowe czy też ruchome. Ważne jest, aby kupując odpowiednie rusztowanie, dostosować je do swoich potrzeb i tego, jaka praca będzie wykonywana przy ich użyciu.

Rusztowanie ramowe

To jeszcze inny typ rusztowania, niż te, o których można przeczytać we wstępie. Rusztowanie ramowe jest złożone ze specjalnych, przystosowanych do tego pomostów i stężeń, które pełnią funkcję utrzymującą całą konstrukcję. Zarówno pierwszy jak i drugi element może być ułożony poziomo, a także skośnie. Dodatkowo podest wykonany jest z płaskich ram. Całość jest sztywna i bardzo stabilna. Dzięki temu chodzenie i poruszanie się po całym rusztowaniu jest bardzo bezpieczne.
Jakie są największe zalety takiego typu rusztowania ? Oprócz bezpieczeństwa pracujących na nim osób i wysokiej stabilności, bardzo dobre jest to, że można szybko zamontować, ale i zdemontować całą konstrukcję. Zastosowanie takiego rusztowania jest szczególnie polecane wtedy, kiedy potrzebna jest zmiana szerokości pomostów.

Możesz również polubić…