Ogrzewanie gazowe – zacznij oszczędzać. Koszty ogrzewania domu gazem: centralne ogrzewanie

Ludzie, decydując się na wybór metody grzewczej, biorą pod uwagę głównie koszty roczne. Obecnie na rynku notuje się znaczy wzrost cen węgla, a spadek cen gazu, zatem warto przerobić swoją instalację na gazową.
Ogrzewanie gazem nie zagraża naszemu zdrowiu, w przeciwieństwie to spalania węgla, który przyczynia się do powstania smogu i powoduje wiele chorób serca, astmy, alergii czy przedwczesnych zgonów.
Ogrzewanie gazowe jest bardzo wygodne, po uruchomieniu wybierasz temperaturę na dzień i na noc, a w rezultacie możesz cieszyć się ciepłem w twoim domu. Urządzenie może przygotowywać też ciepłą wodę, nie musisz już korzystać z bojlera, czy przepływowego podgrzewacza wody, które podbierają dużo energii. Ponad to na kocioł gazowy nie zajmuje wiele miejsca.
Centralne ogrzewanie na gaz jest bezpieczne, nie grozi nam zaczadzenie. Nie jest też uciążliwe. Nie musimy czyścić pieca z sadzy czy popiołu.
Wystarczy tylko doroczny przegląd instalacji.
Koszty ogrzewania domu gazem, wbrew panującej opinii nie są wysokie, wynoszą od około 3 do 4 tysięcy złotych, jednak największy wydatek mamy robiąc przyłącze.

 

Możesz również polubić…