Ogranicz straty ciepła- zamontuj wentylacje mechaniczną. Certyfikaty energetyczne we Wrocławiu

Certyfikaty energetyczne opisują dom, czy mieszkanie pod kątem zużycia energii oraz pokazują rozwiązania wpływające na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Wymagany jest do nowo powstałych domów, czy mieszkań, a także tych, które zostały sprzedane, bądź przeznaczone są na wynajem. Taki dokument ważny jest przez okres 10 lat. Certyfikat energetyczny wystawiany jest przez osoby posiadające uprawnienia w projektowaniu i budownictwie.
Głównym zadaniem certyfikatu jest ukazanie tego, co należy zrobić, ażeby ograniczyć straty ciepła do minimum i zmniejszyć koszty. Najważniejsza tutaj jest wentylacja mechaniczna, która pozwoli odzyskać znaczną część utraconego ciepła. Usuwa również zawilgocenie, przez to nie tworzą się pleśnie i grzyby. Utrzymuje prawidłowy mikroklimat i pozwala na oszczędność, dzięki zastosowaniu modułu odzysku ciepła. Poprawia to nasz komfort mieszkania.
Wrocław jest miastem, gdzie bardzo łatwo można znaleźć specjalistów, którzy wykonają dla nas certyfikat energetyczny. Koszt zamontowania wentylacji mechanicznej, zależy m. in. od metrażu domu. Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć swój dom sprawdź jego ważność, abyś mógł w razie nieważności postarać się o nowy.

 

Możesz również polubić…