Usuń nieszczelności i zacznij oszczędzać – badanie szczelności powietrznej budynku. Docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania

Ciągle wydaje ci się, że w domu masz przeciągi, pomimo zamkniętych okien. Wiecznie siedzisz opatulona kocem, bo ci zimno, a rachunki za ogrzewanie masz horrendalne? Nie czekaj tylko znajdź firmę i wykonaj badanie szczelności budynku.
Badanie szczelności powietrznej pozwoli na zlokalizowanie i usunięcie problemów.
Ażeby je wykonać fachowcy muszą przygotować budynek i zamknąć wszystkie systemy wentylacji, następnie zamontować ramę z wentylatorem. Za pomocą kamery termowizyjnej można zlokalizować problem. Jeżeli przecieki są małe zostaną uszczelnione natychmiast. Może też okazać się, że wycieki powietrza występują np. przy dachu. Należy wtedy wykonać docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania, za pomocą materiału izolacyjnego. Czas wykonania takiej pracy jest krótki, na ogół trwa tylko jeden dzień i nie jest uciążliwy dla mieszkańców domu. Koszt wykonania takiej pracy wynosi 1500 zł.
Dlaczego warto wykonać badanie szczelności powietrznej?
Przede wszystkim pomoże nam znaleźć problem uciekającego ciepła, jeżeli jest ona mały zostanie od razu zniwelowany, natomiast jeżeli problem tkwi w braku docieplenia, wtedy należy wynająć dobrego fachowca, który usunie nieszczelności. Dzięki temu poprawi się nam komfort mieszkania, a co najważniejsze zdecydowanie zmniejszą się nam rachunki za ogrzewania. Mikroklimat będzie przyjaźniejszy, nie będziemy narażeni na tworzenie się grzyba.
Niewątpliwie poprawi się też akustyka w naszym domu.

 

Możesz również polubić…