Mecz na Stadionie Narodowym – kto zadba o organizację ruchu?

Przy każdym większym wydarzeniu, jakim jest mecz, wymagany jest nowy projekt organizacji ruchu Warszawa. Mecz na Stadionie Narodowym to zawsze ważne wydarzenie. I to nie tylko dla wiernych kibiców i fanów sportu. Taki mecz staje się bowiem dużym wydarzeniem dla każdego mieszkańca Warszawy, który liczyć się musi ze znacznym utrudnieniem w przebrnięciu przez miejską dżunglę, gdy czasowo zmieni się projekt organizacji ruchu Warszawa. Oznaczać to może objazdy, które wydłużają drogę z pracy do domu.

Zamknięcie pobliskich ulic oraz mostu Poniatowskiego to nie tylko utrudnienia dla kierowców samochodów osobowych, ale także dla podróżujących komunikacją miejską, gdyż wyłączeniu ulegają również strategiczne przystanki na trasie. Na szczęście, przed każdym meczem, udostępniana jest szczegółowa informacja o tym, które ulice zostaną zamknięte, a także jak zmienia się rozkład jazdy danych linii autobusowych i tramwajowych.

A jak dochodzi do tego, że powstaje nowy, czasowy projekt organizacji ruchu Warszawa? Taki plan tworzony jest przez wyspecjalizowanego projektanta. Następnie przechodzi dosyć długą drogę biurokracji, aż w końcu jest akceptowany i wdrażany w życie.

Projekt organizacji ruchu Warszawa to dokument, który zawiera:

  • stronę tytułową, na której pojawia się imię i nazwisko projektanta wraz z jego podpisem,

  • opis techniczny zawierający charakterystyką drogi i ruchu na niej, a także wszelkie informacje o utrudnieniach i zagrożeniach związanych z wprowadzaną zmianą i na tym odcinku oraz przewidywane terminy czasowej i stałej organizacji ruchu,

  • plan orientacyjny w skali od 1 : 10 000 do 1 : 25 000,

  • podpisany przez projektanta plan sytuacyjny w skali 1 : 5 00 lub 1 : 1 000,

  • program sygnalizacji oraz obliczenia przepustowości drogi podpisane przez projektanta.

Do zatwierdzenia projektu należy dołączyć szereg opinii. Podpisać je musi organ zarządzający ruchem na drogach pobliskich, krzyżujących się lub objazdowych – związanych z zamkniętą trasą, a także zarządy dróg gminnych, powiatowych i krajowych oraz komendant wojewódzkiej lub powiatowej Policji.

Gotowy projekt organizacji ruchu Warszawa należy złożyć w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Powinien być przygotowany w dwóch lub trzech egzemplarzach i zawierać odpowiednio przygotowanie podanie. Organ zarządzający ruchem sprawdza złożone dokumenty, a następnie:

  • może w części lub w całości zatwierdzić organizację ruchu,

  • odesłać projekt do poprawek

  • lub całkowicie go odrzucić.

Po akceptacji organ zarządzający ruchem określa termin ostatecznego wprowadzenia nowej organizacji ruchu.

Możesz również polubić…